Asmenų ir šeimų įrašymas į Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąrašą

Asmenys ir šeimos įrašomi į Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąrašą, pageidaujantys išsinuomoti socialinį būstą.
Teisę į socialinio būsto nuomą turi asmenys ir šeimos, kurie atitinka šiuos reikalavimus:
1) kurių gyvenamoji vieta yra deklaruota Kauno mieste, taip pat asmenys, įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Kauno mieste (Lietuvos Respublikos piliečiams ir jų šeimos nariams; kitos Europos Sąjungos valstybės narės ar Europos ekonominei erdvei priklausančios Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybės narės piliečiams ir jų šeimos nariams; užsieniečiams, turintiems Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje; užsieniečiams, kuriems suteiktas prieglobstis Lietuvos Respublikoje).

2) Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka deklaravo turtą ir gautas pajamas. Deklaruoto turto vertė ir pajamos, kurios, vadovaujantis Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 17 straipsniu, įskaitomos į asmens ar šeimos gaunamas pajamas, neviršija šių dydžių:
- asmens be šeimos, gyvenančio Kauno miesto savivaldybėje, grynosios metinės pajamos – 46 VRP dydžių (6762 Eur) ir turtas – 93 VRP dydžių (13671 Eur);
- dviejų ar trijų asmenų šeimos, gyvenančios Kauno miesto savivaldybėje, grynosios metinės pajamos – 91 VRP dydžių (13377 Eur) ir turtas – 168 VRP dydžių (24696 Eur);
-keturių ar daugiau asmenų šeimos, gyvenančios Kauno miesto grynosios metinės pajamos vienam asmeniui – 26 VRP dydžių ir turtas vienam asmeniui – 75 VRP dydžių.

3) neturi Lietuvos Respublikos teritorijoje nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būsto arba nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise turimas būstas, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų, arba nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise turimo būsto naudingasis plotas, tenkantis vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų arba yra mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų, jeigu šeimoje yra neįgalusis arba asmuo, sergantis lėtinės ligos, įrašytos į Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintą sąrašą, sunkia forma, arba asmuo ar šeimos narys tampa neįgaliuoju ir dėl judėjimo ar apsitarnavimo funkcijų sutrikimų jam (šeimai) turi būti nuomojamas specialiai pritaikytas socialinis būstas.

Teisę į socialinio būsto sąlygų pagerinimą turi asmenys ir šeimos, gyvenantys savivaldybės išnuomotame socialiniame būste, jeigu jiems išnuomoto socialinio būsto naudingasis plotas, tenkantis vienam šeimos nariui, yra mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų arba Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nustatytais atvejais yra mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų ir jeigu jie turi teisę į socialinio būsto sąlygų pagerinimą pagal  įstatymo 15 straipsnyje nustatytus socialinio būsto naudingojo ploto normatyvus, arba asmuo ar šeimos narys tampa neįgaliuoju ir dėl judėjimo ar apsitarnavimo funkcijų sutrikimų jam (šeimai) turi būti nuomojamas specialiai pritaikytas socialinis būstas.

Paslaugos teikimo procesas:
1. Paslaugos gavėjas pateikia prašymą atvykęs į Kauno miesto savivaldybės administracijos struktūriniuose teritoriniuose padaliniuose (seniūnijose) dirbančius Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus (toliau – Socialinės paramos skyrius) specialistus, jeigu šie asmenys savo gyvenamąją vietą yra deklaravę Kauno mieste arba įtraukti į Kauno mieste gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, arba prašymą pateikia registruotu laišku.
2. Paslaugos vykdytojas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos: įrašo asmenį į Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąrašą ir apie tai prašyme nurodytu būdu informuoja asmenį, nurodydama jo eilės numerį sąraše, arba pateikia motyvuotą atsisakymą įrašyti į Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąrašą.
Asmuo gali pateikti prašymą atvykęs asmeniškai į Kauno miesto savivaldybės administracijos struktūriniuose teritoriniuose padaliniuose (seniūnijose) dirbančius Socialinės paramos skyriaus specialistus, jeigu šie asmenys savo gyvenamąją vietą yra deklaravę Kauno mieste arba įtraukti į Kauno mieste gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, paštu, arba per įgaliotą atstovą.
Asmenys ir šeimos, turintys teisę ir pageidaujantys įsirašyti į Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąrašą atsižvelgiant į aplinkybes turi pateikti šiuos dokumentus:

1. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (jeigu prašymą teikia įstatymų nustatyta tvarka įgaliotas atstovas, jis pateikia atstovavimą patvirtinantį dokumentą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą).
2.  Asmens (šeimos) turto (įskaitant gautas pajamas) deklaraciją už kalendorinius metus*
3. Valstybės įmonės Registrų centro Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašą apie nuosavybės teise turimą būstą*

4. Pažymą iš gydymo įstaigos, patvirtinančią, kad asmuo ar šeimos narys serga lėtinės ligos, įrašytos į Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintą sąrašą, sunkia forma.
5. Likusio be tėvų globos asmens statusą patvirtinančių dokumentų kopijas:
5.1.  Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl laikinosios globos nustatymo; *
5.2. įsiteisėjusį teismo sprendimą dėl nuolatinės globos (rūpybos) nustatymo.

*Pareiškėjui nereikia pateikti dokumentų, jei informacija gaunama iš valstybės ir žinybinių registrų bei informacinių sistemų.

DĖMESIO! TIESIOGIAI PRIIMAMI TIK IŠ ANKSTO UŽSIREGISTRAVĘ PAREIŠKĖJAI

Seniūnijų adresai:
Aleksoto - Šv. Gertūdos g. 7, tel. 39 11 78;
Centro, Žaliakalnio - Šv. Gertūdos g. 7, tel. 33 19 61;
Dainavos - V. Krėvės pr. 41, tel. 41 22 00;
Eigulių - P. Plechavičiaus g. 9 A, tel. 72 22 23;
Gričiupio - Gričiupio g. 11, tel. 45 13 22;
Panemunės - Pareiškėjai priimami Šančių seniūnijoje (A. Juozapavičiaus pr. 84, tel. 34 04 52).
Petrašiūnų - T. Masiulio g. 10, tel. 37 06 45 (priimama Gričiupio sen. ar kitose sen.)
Šančių - A. Juozapavičiaus pr. 72, tel. 34 04 52;
Šilainių - Baltų pr. 53, tel. 24 07 84;
Vilijampolės - A. Stulginskio g. 61, tel. 26 02 48.

INTERESANTAI PRIIMAMI:

Pirmadienį 8.00 - 12.00 val. -- 13.00 - 17.00 val.
Antradienį 8.00 - 12.00 val. -- 13.00 - 17.00 val.
Trečiadienį 8.00 - 12.00 val. -- 13.00 - 17.00 val.
Ketvirtadienį                       -------------------
Penktadienį 8.00 - 12.00 val. -- 13.00 - 15.45 val.

Atsakingas Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius.

Išsamesnė informacija telefonu:  (8-37) 20 97 38.

Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti sąrašą (eilės numerį sąraše) taip pat galite rasti http://www.kaunas.lt/socialine-apsauga/bustas/

Asmenims ir šeimoms, kuriems buvo pateiktas pasiūlymas išsinuomoti socialinį būstą, ir jiems sutikus, sudaroma socialinio būsto nuomos sutartis. Daugiau informacijos apie socialinio būsto nuomos paslaugą rasite https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/socialinio-busto-nuoma/

Atnaujinimo data: 2022-07-28
Paslaugos gavėjas: Fizinis asmuo
Suteikimo trukmė: 30 k. d.
Atsakingi
Padalinys Vadovas Vykdytojas
Socialinės paramos skyrius Erika Kačiulienė,
(8 37) 42 30 62, +37069826484
Zita Ašeriškienė,
(8 37) 20 97 38
Įvertinkite šią paslaugą
Nėra vertinimų.
Prašome palaukti...

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.