Įtraukimas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą

Į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų (toliau – GVNA) apskaitą gali būti įtraukiamas gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje nedeklaravęs asmuo, kuris tos savivaldybės teritorijoje nuosavybės teise neturi patalpos ar pastato, ar kitos teisės naudotis patalpa ar pastatu ir kuris dėl ne nuo jo priklausančių priežasčių negali deklaruoti savo gyvenamosios vietos toje savivaldybėje, kurioje gyvena.
Išnykus šioms priežastims asmuo privalo deklaruoti savo gyvenamąją vietą teisės aktų nustatyta tvarka.
Į GVNA apskaitą gali būti įtraukiami:
1. benamiai;
2. asmenys, kurie buvo globojami (rūpinami) vaikų globos institucijose ar šeimynose, kai jie, sukakę 18 metų, išleidžiami iš vaikų globos institucijos ar palieka šeimyną ir neturi galimybės deklaruoti savo naują gyvenamąją vietą;
3. asmenys, kuriems teismo nutartimi yra paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo medicinos priemonės specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose;
4. asmenys, kurie yra laikomi laisvės atėmimo vietų įstaigoje;
5. užsieniečiai, kuriems Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatyta tvarka suteiktas prieglobstis Lietuvos Respublikoje ir išduotas dokumentas, suteikiantis teisę laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje;
6. asmenys, kurie dėl ne nuo jų priklausančių priežasčių negali deklaruoti savo gyvenamosios vietos toje savivaldybėje, kurioje gyvena, kai pateikia informaciją arba duomenis, pagrindžiančius jų ekonominius, socialinius ar asmeninius interesus toje savivaldybėje;
7. užsieniečiai, kuriems Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatyta tvarka suteikta laikinoji apsauga ir išduotas dokumentas, suteikiantis teisę laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, jeigu šie dėl objektyvių priežasčių negali deklaruoti gyvenamosios vietos.
Prašymas įtraukti į GVNA apskaitą pateikiamas seniūnijai, kurios teritorijoje asmuo gyvena.
Į GVNA apskaitą asmenys įtraukiami jiems tiesiogiai atvykus į seniūniją. Seniūnija gali tikrinti pateiktų duomenų teisingumą ir turi teisę pareikalauti, kad asmuo pateiktų duomenis patvirtinančius ar paneigiančius dokumentus.
Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu asmuo, dėl objektyvių priežasčių neturintis galimybių fiziškai atvykti į deklaravimo įstaigą, užpildytą ir pasirašytą nustatytos formos arba laisvos formos prašymą įtraukti į GVNA apskaitą deklaravimo įstaigai gali pateikti paštu, elektroniniu paštu, per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinę sistemą arba kitomis elektroninio ryšio priemonėmis. Deklaravimo įstaigai kartu su prašymu turi būti pateikta asmens, teikiančio prašymą, tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, išskyrus atvejus, kai prašymas pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu arba siunčiamas per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinę sistemą.
Klausimą dėl prašymo įtraukti į GVNA apskaitą priėmimo sprendžia deklaravimo įstaigos vadovas.
Deklaravimo įstaigos priima tik savo aptarnaujamos teritorijos gyventojų prašymus, išskyrus asmenų nurodytų 3 ir 4 punktuose, prašymus, kurie yra pateikiami per atitinkamas institucijas.

Prašymą įtraukti į apskaitą asmeniškai pateikia:

  1. asmuo, siekiantis būti įtrauktas į GVNA apskaitą, įskaitant nepilnametį, įgijusį visišką civilinį veiksnumą;
  2. už nepilnametį – vienas iš nepilnamečio tėvų (įtėvių), jei abu nepilnamečio tėvai (įtėviai) yra įtraukti į GVNA apskaitą arba nepilnamečio gyvenamoji vieta nustatyta su vienu iš tėvų (įtėvių), kuris įtrauktas į GVNA apskaitą, arba vieno iš tėvų nėra, arba nepilnamečio globėjas (rūpintojas), jei globėjas (rūpintojas) įtrauktas į GVNA apskaitą;
  3. už asmenį, kuriam teismo nutartimi yra paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo medicinos priemonės specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje – įstaigos administracijos atstovas.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo:

  1. Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė – kai prašymą įtraukti į apskaitą pateikia Lietuvos Respublikos piliečiai.
  2. Vaiko asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, ir vaiko gimimo liudijimas ar gimimo akto įrašo išrašas, – kai į GVNA apskaitą įtraukiamas kartu su į GVNA apskaitą įtrauktais tėvais gyvenantis nepilnametis vaikas.
  3. Sutartis dėl Lietuvos valstybės paramos integracijai teikimo gyvenamojoje vietoje ar jos kopija, jei užsieniečiui yra suteiktas prieglobstis Lietuvos Respublikoje. 4. Prašymas įtraukti į apskaitą.
  4. Galiojantis Europos Sąjungos arba Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybės narės piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė ir pažyma, patvirtinanti Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, arba įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka patvirtinta šio dokumento kopija, – kai prašymą įtraukti į GVNA apskaitą pateikia Europos Sąjungos arba Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai, Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatyta tvarka įgiję teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.
  5. Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Sąjungoje arba Sąjungos piliečio šeimos nario leidimo gyventi šalyje kortelė, – kai prašymą įtraukti į GVNA apskaitą pateikia užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatyta tvarka įgiję teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

Paslaugos teikimo proceso aprašymas

  1. Asmuo prašymą įtraukti GVNA apskaitą pateikia tiesiogiai atvykęs į seniūniją, kurios teritorijoje gyvena arba per įstaigą, kurioje tuo metu asmuo randasi. Prašyme nurodomas faktinės gyvenamosios vietos adresas, leidusio apsigyventi asmens (patalpos ar pastato savininko (bendraturčio)) vardas, pavardė ar teikiančios socialines paslaugas įstaigos pavadinimas ir adresas. Nurodoma informacija arba duomenys, pagrindžiantys asmens ekonominius, socialinius ar asmeninius interesus toje savivaldybėje.
  2. Paslaugos vykdytojas priima asmens užpildytą prašymą ir prie jo pridedamus reikalingus dokumentus, juos patikrina, įvertina - įtraukia asmenį į GVNA apskaitą arba nurodo priežastis, kodėl atsisakoma asmenį įtraukti į GVNA apskaitą.
  3. Asmuo įtraukiamas į GVNA apskaitą arba nurodoma priežastis, kodėl atsisakoma asmenį įtraukti į GVNA apskaitą.

Seniūnijų darbo laikas:
Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8-12 val., 12.45 -17 val.,
Penktadieniais 8-12 val., 12.45-15.45 val.
Prieššventinėmis dienomis dirbama 1 valanda trumpiau.

Aleksoto seniūnija    Veiverių g. 132,  tel. +370 37 29 70 84
Centro seniūnija     Šv. Gertrūdos g. 7, tel. +370 37 20 85 20
Dainavos seniūnija    V. Krėvės pr. 41A, tel. +370 37 71 93 80
Eigulių seniūnija    P. Plechavičiaus g. 9A, tel. +370 37 38 81 45
Gričiupio seniūnija    Gričiupio g. 11, tel. +370 37 45 13 33,
Panemunės seniūnija    Vaidoto g. 115, tel. +370 37 74 94 15
Petrašiūnų seniūnija    T. Masiulio g. 10, tel. +370 37 37 06 68
Šančių seniūnija   Vaidoto g. 115, tel. +370 37 34 18 61
Šilainių seniūnija    Baltų pr. 53, tel. +370 37 24 09 40
Vilijampolės seniūnija   A. Stulginskio g. 61, tel. +370 37 26 06 30
Žaliakalnio seniūnija     Šv. Gertrūdos g. 7, tel. +370 37 43 83 45
Įvertinkite šią paslaugą
Vertinimas: 5.00/5. Vertino: 1.
Prašome palaukti...

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.