Civilinės būklės akto įrašo anuliavimas, atkūrimas, pakeitimas ar papildymas

Paslauga teikiama asmenims, norintiems anuliuoti, atkurti, pakeisti ar papildyti civilinės būklės aktų įrašus. Civilinės būklės akto įrašas anuliuojamas (panaikinamas) civilinės metrikacijos įstaigos iniciatyva, teismo sprendimu arba asmens prašymu. Civilinės būklės akto įrašas anuliuojamas (panaikinamas), jei: 1. Asmeniui įrašyti du vienodi įrašai. 2. Santuokos nutraukimas įregistruotas po vieno iš sutuoktinių mirties. 3. Vykdomas teismo sprendimas dėl neteisingo civilinės būklės akto įrašo, santuokos pripažinimo negaliojančia, asmens pripažinimo mirusiu, žemesnės instancijos teismo sprendimo dėl įvaikinimo panaikinimo. 4. Jei buvo įrašytas atkurtasis įrašas ir randamas pirmasis įrašas. Civilinės metrikacijos įstaiga civilinės būklės akto įrašus atkuria: 1. Asmens, kurio įrašas neišliko, prašymu. 2. Savo iniciatyva vykdant teismo sprendimą. Mirusiųjų asmenų civilinės būklės aktų įrašai atkuriami minėtų asmenų įpėdinių pagal įstatytą ar testamentą prašymu. Civilinės būklės akto įrašai keičiami ar papildomi, kai paaiškėja nauji (pasikeitę) duomenys apie asmenį, jo tėvus ar sutuoktinį ir yra tai patvirtinantys dokumentai. Civilinės būklės akto įrašas taisomas, kai civilinės būklės akto įraše yra rašybos klaidų ar apsirikta arba kai buvo klaidų dokumente, kuriuo remiantis buvo įregistruotas civilinės būklės aktas, o klaidingi duomenys tame dokumente yra ištaisyti. Civilinės metrikacijos įstaiga civilinės būklės aktų įrašus keičia ar papildo asmens, kuriam civilinės būklės aktas įregistruotas, prašymu, suinteresuoto asmens prašymu arba savo iniciatyva. Nepilnamečių asmenų civilinės būklės aktų įrašai keičiami, taisomi ar papildomi jų abiejų tėvų, įtėvių ar globėjų prašymu. Suinteresuoto asmens prašymu civilinės būklės aktų įrašai keičiami ar pildomi, jeigu tai pakankamai pagrįsta ir tarp suinteresuotų asmenų nėra ginčo. Jeigu tarp suinteresuotų asmenų kyla ginčas, įrašų keitimo ar papildymo klausimai sprendžiami teismo tvarka. Jei civilinės būklės akto įrašas yra neišlikęs, jį keisti ar papildyti leidžiama tik po to, kai jis nustatyta tvarka yra atkurtas. Dėl paslaugų suteikimo galima kreiptis į bet kurią pasirinktą civilinės metrikacijos įstaigą. Prašymą dėl paslaugos suteikimo galima pateikti asmeniškai, per atstovą arba per konsulinę įstaigą. Paslaugą taip pat galima užsisakyti elektroniniu būdu per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą MGVDIS (https://mgvdisisorinis.registrucentras.lt)

Klientų aptarnavimo ir informavimo skyriaus Civilinės metrikacijos poskyris
Laisvės al. 94,  ,,INTERESANTŲ PRIIMAMASIS“ 8 darbo vieta
tel. +370 37 32 24 52

Darbo laikas:

Pirmadieniais - ketvirtadieniais - nuo 8:00 iki 17:00 val.

Penktadieniais - nuo 8:00 iki 15:45 val.

Pietų pertrauka  -  nuo 12.00 iki 12:45 val. 

 

Atnaujinimo data: 2024-02-09
Paslaugos gavėjas: Fizinis asmuo
Suteikimo trukmė: 1 d. d.
Atsakingi
Padalinys Vadovas Vykdytojas
Klientų aptarnavimo ir informavimo skyrius Vaineta Munderzbakienė,
+370 686 07 756
Gediminas Lukoševičius,
+370 37 32 24 52
Jolanta Kondrotienė,
+370 37 32 24 52

Pateikiami šie dokumentai:

1. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas. 2. Anuliuojamo civilinės būklės akto įrašo įregistravimo liudijimas (jeigu toks yra). 3. Kai kuriais atvejais be aukščiau išvardintų dokumentų civilinės metrikacijos įstaigai taip pat turi būti pateikti: 3.1. Atstovavimą patvirtinantis dokumentas, jeigu pareiškėjas prašymą pateikia per atstovą. 3.2. Atstovo asmens tapatybės dokumentas, jeigu pareiškėjas prašymą pateikia per atstovą. 3.3. Įsiteisėjęs teismo sprendimas, jeigu civilinės būklės akto įrašas atkuriamas / anuliuojamas / papildomas, ištaisomas ar keičiamas teismo sprendimo, kuris buvo priimtas iki 2001 m. liepos 1 d. pagrindu, arba teismo sprendimas priimtas po 2001 m. liepos 1 d., tačiau pareiškėjas į civilinės metrikacijos įstaigą kreipėsi anksčiau negu teismas savo sprendimą pateikė civilinės metrikacijos įstaigai. 4. Kita reikalinga, teisės aktuose nurodyta informacija, kurios pagrindu gali būti atkuriami civilinės būklės aktų įrašai (priklausomai nuo to, koks civilinės būklės akto įrašas atkuriamas): krikšto liudijimo kopija, gydytojų konsultacinės komisijos išvada, bažnytinės santuokos, sudarytos nuo 1940 m. rugpjūčio 16 d. iki 1944 m. liepos 8 d. ir nuo 1992 m. lapkričio 2 d. iki 2001 m. birželio 30 d. bažnytinis santuokos liudijimas, bažnytiniai mirties registravimo ir palaidojimo dokumentai, teisėsaugos institucijų pažymos.

Įvertinkite šią paslaugą
Nėra vertinimų.
Prašome palaukti...

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.