Gyvenamosios vietos deklaravimas Kauno mieste
Gyvenamąją vietą deklaruoja:
1. Lietuvos Respublikos piliečiai, gimę ir gyvenantys Lietuvos Respublikoje, atvykę gyventi į Lietuvos Respubliką ilgiau kaip 183 dienoms per metus ar keičiantys gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje;
2. Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai, atvykę gyventi į Lietuvos Respubliką ilgiau kaip 3 mėnesiams per pusę metų ir Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatyta tvarka įgiję teisę gyventi Lietuvos Respublikoje ar keičiantys gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje. Šie asmenys gyvenamosios vietos deklaraciją pateikia deklaravimo įstaigai tiesiogiai;
3. Užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kuriems Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatyta tvarka yra išduotas dokumentas, suteikiantis teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, atvykę gyventi į Lietuvos Respubliką ar keičiantys gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje. Šie asmenys gyvenamosios vietos deklaraciją pateikia deklaravimo įstaigai per Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro įgaliotą instituciją, atsiimdami teisę gyventi Lietuvos Respublikoje suteikiantį dokumentą;
4. Asmenys, kurie įstatymo nustatytais atvejais buvo deklaravę gyvenamąją vietą nustatytam laikotarpiui ar buvo įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą nustatytam laikotarpiui, šiam laikotarpiui pasibaigus.
5. Nepilnamečių gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai, globėjai (rūpintojai) arba kiti teisėti atstovai. Nepilnamečiai, kuriems sukako 16 metų, gyvenamąją vietą deklaruoja patys, jeigu negyvena kartu su tėvais, įtėviais, globėjais (rūpintojais) arba kitais atstovais teisės aktų nustatyta tvarka ir pastarieji jų gyvenamosios vietos nedeklaravo. Nepilnamečiai, įgiję visišką civilinį veiksnumą, gyvenamąją vietą deklaruoja patys.
6. Asmenų, kuriems yra nustatyta globa ar rūpyba, gyvenamąją vietą deklaruoja globėjai (rūpintojai), socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros įstaigų, kurioms pavesta eiti globėjų (rūpintojų) pareigas, administracija.
7. Asmenys, laikomi tardymo izoliatoriuose ir pataisos įstaigose, užpildytą gyvenamosios vietos deklaraciją savo gyvenamosios vietos deklaravimo įstaigai (seniūnijai) išsiunčia paštu.
8. Užsieniečiai, keičiantys gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, gyvenamosios vietos deklaraciją pateikia deklaravimo įstaigai tiesiogiai.
9. Seniūnija gali tikrinti pateiktų duomenų teisingumą ir turi teisę pareikalauti, kad asmuo pateiktų duomenis patvirtinančius ar paneigiančius dokumentus.
Asmenys gyvenamąją vietą turi deklaruoti per vieną mėnesį nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką ar gyvenamosios vietos pakeitimo Lietuvos Respublikoje.
Deklaruoti gyvenamąją vietą galima:
- atvykus į seniūniją, kuriai priskirtoje teritorijoje asmuo gyvena;
- internetu per „Elektroninių valdžios vartų“ interneto svetainę adresu http://www.epaslaugos.lt bei per Registrų centro savitarnos portalą. Elektroniniu būdu deklaracijas pateikti gali asmenys, kurie savo tapatybę gali patvirtinti prisijungime nurodytais būdais.
Gyvenamosios vietos deklaracija elektroniniu būdu gali būti teikiama jeigu:
- asmuo turi galiojantį Lietuvos Respublikos asmens dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę);
- patalpa ar pastatas, kur deklaruojama gyvenamoji vieta, yra gyvenamosios paskirties arba pastato paskirtis Nekilnojamojo turto registre yra „kita (sodų)“ (namas sodų bendrijoje);
- jei deklaruojantis gyvenamąją vietą asmuo nėra patalpos savininkas (bendraturtis), savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas taip pat elektroniniu būdu. Savininko (bendraturčio) sutikimo laukiama 5 kalendorines dienas;
- gyvenamosios vietos adresas yra nesutrumpintas (su namo, buto ar patalpos numeriais), jis yra Lietuvos Respublikos adresų registre ir Metrikacijos ir gyvenamosios vietos deklaravimo informacinėje sistemoje.
Deklaruojant gyvenamąją vietą pateikiami šie dokumentai:
1. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelė) ar leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje (užsienio piliečiams).
2. Dokumentas, patvirtinantis nuosavybės ar kitokio teisėto valdymo, naudojimo ar disponavimo teisę į gyvenamąją patalpą, kurios adresu deklaruojama gyvenamoji vieta.
3. Atskiras gyvenamosios patalpos savininko (bendraturčių) parašu patvirtintas teisiškai galiojantis sutikimas, kad asmuo deklaruotų gyvenamąją vietą savininkui (bendraturčiams) priklausančioje patalpoje, jeigu asmeniui deklaruojant gyvenamąją vietą savininkas (bendraturčiai) kartu su juo į seniūniją neatvyksta. Taip pat nuomininkas gali pateikti raštu surašytą abiejų šalių pasirašytą nuomos ar kito teisėto patalpos naudojimo sutartį.
4. Globą (rūpybą) ar atstovavimą patvirtinantis dokumentas, savo asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, kai asmens gyvenamąją vietą deklaruoja globėjas (rūpintojas) ar kitas asmuo, kuris pagal įstatymą ar kitą teisės aktą privalo juo rūpintis ar jam atstovauti.
Seniūnijų darbo laikas:
Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8-12 val., 12.45 -17 val.,
Penktadieniais 8-12 val., 12.45-15.45 val.
Prieššventinėmis dienomis dirbama 1 valanda trumpiau.
Gyvenimo atvejai
- Administraciniai nusižengimai
- Darželiai
- Grįžus į Lietuvą
- Jūsų vaikas
- Neįgalumo atveju
- Netekote artimo
- Norint deklaruoti gyvenajamąją vietą
- Norint gauti leidimą ar licenciją
- Organizuojate renginį
- Paraiškų teikimas
- Problemos mieste
- Reikia pažymos
- Reikia socialinės paramos ar pagalbos
- Skiriatės
- Sporto stipendija
- Statotės namą
- Traktorių registravimas
- Tuokiatės
- Turto įsigijimas
- Turto nuoma
- Užsiimate verslu
- Valstybinės žemės nuomos mokesčio deklaracijų pateikimas
- Verčiantis keleivių pervežimo veikla