Rūpyba

Pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 509 str. 1 dalį ir Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.279 str. 1 dalį, veiksniam asmeniui, kuris dėl sveikatos būklės negali savarankiškai įgyvendinti savo teisių ar vykdyti pareigų, teismas pagal jo prašymą arba globos ir rūpybos institucijos ar prokuroro pareiškimą gali nustatyti rūpybą ir paskirti rūpintoją.

Paslaugą gali gauti: Veiksnus asmuo, kuris dėl sveikatos būklės negali savarankiškai įgyvendinti savo teisių ar vykdyti pareigų.

Paslaugos gavimo sąlygos: Dėl rūpintojo paskyrimo kreipiamasi į apylinkės teismą.

Pateikiami šie dokumentai:

  1. Prašymas asmens, kuris prašo, jog jam būtų nustatyta rūpyba (paskirtas rūpintojas);
  2. Rūpintojo sutikimas, kad jis sutinka būti rūpintoju;
  3. Jeigu asmuo, prašydamas rūpybos turi pilnamečių vaikų, brolių, ar seserų, šie asmenys rašo sutikimus, kad neprieštarauja, kad rūpintojų bus paskirtas prašomas asmuo.
  4. Būsimo rūpintojo sveikatos pažyma (046a), kurioje pateikta išvada dėl būsimojo rūpintojo sveikatos.
  5. Pažymos dėl pajamų.

Teismas priimdamas dokumentus dėl rūpybos kreipsis į Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyrių dėl Išvados teikimo.

Informacija ir konsultacija dėl rūpybos teikiama darbo dienomis I–IV nuo 8 val. iki 17 val., V – nuo 8 val. iki 15.45 val. (nuo 12  val. iki 12.45 val. pietūs).

Tel. 8 37 42 56 25 ir el. paštu [email protected]

 

Atnaujinimo data: 2021-10-14
Paslaugos gavėjas: Fizinis asmuo
Suteikimo trukmė: 14 k. d.
Atsakingi
Padalinys Vadovas Vykdytojas
Socialinių paslaugų skyrius Jolanta Baltaduonytė,
+370 37 32 06 25
Sigita Liatekė,
+370 37 42 56 25
Įvertinkite šią paslaugą
Nėra vertinimų.
Prašome palaukti...

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.