Socialinės paramos (socialinės pašalpos) skyrimas

Socialinė pašalpa vienam gyvenančiam asmeniui arba bendrai gyvenantiems asmenims skiriama įvertinus jų gaunamas pajamas.
Bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į socialinę pašalpą, jeigu kreipimosi dėl socialinės pašalpos metu atitinka reikalavimus:

1. Kiekvienas vyresnis kaip 18 metų bendrai gyvenantis asmuo, vienas gyvenantis asmuo arba vaikas (įvaikis) nuo 16 iki 18 metų atitinka teisės aktu nustatytas sąlygas, kurioms esant bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į socialinę pašalpą.
2. Apskaičiuotos pajamos vienam asmeniui yra mažesnės kaip 1,1 valstybės remiamų pajamų dydis (172,70 Eur).Dėl piniginės socialinės paramos skyrimo bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo kreipiasi į seniūnijose dirbančius Socialinės paramos skyriaus specialistus, jeigu šie asmenys savo gyvenamąją vietą yra deklaravę Kauno mieste arba įtraukti į Kauno mieste gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.
Prašymas-paraiška gali būti pateikta asmeniškai, paštu, elektroniniu būdu arba per atstovą (įgaliotinį).

Atsižvelgiant į aplinkybes, pateikiami šie dokumentai:
1. Prašymas - paraiška.
2. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.
3. Pažyma apie priskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį (pažymos forma patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro).
4. Teismo nutartis (sprendimas) ar kitas teismo procesinis dokumentas dėl išlaikymo vaikui (vaikams) priteisimo.
5. Pažyma apie vaiko (vaikų) išlaikymui gaunamas (negaunamas) periodines išmokas (alimentus) arba kitų kompetentingų institucijų dokumentai, patvirtinantys išspręstą (sprendžiamą) vaiko (vaikų) materialinį išlaikymą;
6. Sveikatos priežiūros įstaigos pažyma apie nėštumą, kai likę ne daugiau kaip 70 kalendorinių dienų iki numatomos gimdymo datos.
7. Pažyma (pažymos), kad asmuo mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje (įskaitant akademinių atostogų dėl ligos ar nėštumo laikotarpį) ir apie minėtų programų bei studijų baigimą;
8. Kompetentingos institucijos pažyma (dokumentas) apie bausmės atlikimą, suėmimą, apie paskirtas Baudžiamajame kodekse nustatytas priverčiamąsias medicinos priemones ar paskirtas auklėjamojo poveikio priemones, apie paieškos paskelbimą ar teismo pripažinimą nežinia kur esančiu.
9. Sveikatos priežiūros įstaigos pažyma apie gydymo stacionare trukmę, nedarbingumo pažymėjimas ar medicininė pažyma.
10. Individualios veiklos, mažosios bendrijos, tikrosios ūkinės bendrijos ar komanditinės ūkinės bendrijos buhalterinės apskaitos dokumentai, patvirtinantys per vertinamą laikotarpį gautas pajamas.
11. Asmens įsigijusio verslo liudijimą, pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalas.
12. Dokumentas (-ai), patvirtinantis turto įsigijimą ar perleidimą.
13. Gyvenamųjų patalpų ar kito nekilnojamojo turto nuomos sutartis, registruota viešajame registre.
14. Pažyma iš kompetentingos įstaigos (Vidaus reikalų ministerijos, Specialiųjų tyrimo tarnybos, Valstybės saugumo departamento, Krašto apsaugos ministerijos, ambasados, konsulinio skyriaus ir kt.) apie gaunamas pareigūnų ir kitų valstybių mokamas pensijas, išmokas).
15. Kompetentingos įstaigos pažyma apie gaunamus dividendus, palūkanas.
16. Socialinės globos įstaigos pažyma apie teikiamas ilgalaikes globos paslaugas.
17. Sutartis (sutartys) su komunalinių paslaugų tiekėjais dėl skolos (-ų) sumokėjimo.
18. Sąskaita už komunalines paslaugas (atsiskaitomoji knygelė).

19. Piniginių lėšų, turimų banko/kortelės sąskaitoje (-ose) likutį (prašymą-paraišką pateikęs asmuo pateikia duomenis apie mėnesio, einančio prieš prašymo-paraiškos pateikimo mėnesį, paskutinę dieną turimą lėšų likutį). Pvz. jeigu asmuo kreipėsi spalio mėnesį, tai pateikia turimą piniginių lėšų likutį, turimą banko/kortelės sąskaitoje rugsėjo 30 d.

Pažymos apie pajamas (gautas per 3 praėjusius mėnesius iki mėnesio, nuo kurio skiriama socialinė pašalpa arba mėnesio, nuo kurio prašoma skirti socialinę pašalpą).
* Pareiškėjui nereikia pateikti dokumentų, jei informacija gaunama iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų.
Dėl piniginės socialinės paramos skyrimo bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo kreipiasi į seniūnijose dirbančius Socialinės paramos skyriaus specialistus, jeigu šie asmenys savo gyvenamąją vietą yra deklaravę Kauno mieste arba įtraukti į Kauno mieste gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.

Prašymus galima teikti elektroniniu būdu: https://www.epaslaugos.lt/portal/login

Seniūnijų adresai:
Aleksoto, Centro , Žaliakalnio - Šv. Gertūdos g. 7, tel. 33 19 61, 39 11 78.
Dainavos - V. Krėvės pr. 41 A, tel. 41 22 00.
Eigulių - P. Plechavičiaus g. 9 A, tel. 72 22 23.
Gričiupio - Gričiupio g. 11, tel. 45 13 22.
Panemunės - Pareiškėjai priimami Šančių seniūnijoje (A. Juozapavičiaus pr. 84, tel. 34 04 52).
Petrašiūnų - T. Masiulio g. 10, tel. 37 06 45 (laikinai priimama Gričiupio sen. ar kitose sen.)
Šančių - A. Juozapavičiaus pr. 72, tel. 34 04 52.
Šilainių - Baltų pr. 53, tel. 24 07 84.
Vilijampolės - A. Stulginskio g. 61, tel. 26 02 48.

Išankstinė registracija internetu priėmimui pas specialistus:
http://www.kaunas.lt/socialine-apsauga/parama/

DOKUMENTAI PRIIMAMI:

Pirmadienį 8.00 - 12.00 val. -- 13.00 - 17.00 val.
Antradienį 8.00 - 12.00 val. -- 13.00 - 17.00 val.
Trečiadienį 8.00 - 12.00 val. -- 13.00 - 17.00 val.
Penktadienį 8.00 - 12.00 val. -- 13.00 - 15.45 val.

Išsamesnė informacija telefonais: 42 53 53, 24 00 31.

Atnaujinimo data: 2023-12-27
Paslaugos gavėjas: Fizinis asmuo
Suteikimo trukmė: 30 d. d.
Atsakingi
Padalinys Vadovas Vykdytojas
Socialinės paramos skyrius Erika Kačiulienė,
+370 37 42 30 62, +370 698 26 484
Simona Ožiūnienė,
+370 37 42 53 53
Įvertinkite šią paslaugą
Nėra vertinimų.
Prašome palaukti...

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.