Teisės į būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijas nustatymas

Lietuvos Respublikoje bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į kompensacijas, jeigu kreipimosi dėl kompensacijų metu atitinka reikalavimus:
1. Kiekvienas vyresnis kaip 18 metų bendrai gyvenantis asmuo, vienas gyvenantis asmuo arba vaikas (įvaikis) nuo 16 iki 18 metų atitinka teisės aktu nustatytas sąlygas, kurioms esant bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į kompensacijas.
2. Įsiskolinusieji už būsto šildymą ir (ar) karštą vandenį, ir (ar) geriamąjį vandenį su energijos, kuro, vandens tiekėjais yra sudarę sutartį dėl dalies skolos apmokėjimo arba teismas yra priteisęs apmokėti skolą.
Prašymas-paraiška gali būti pateikta asmeniškai, paštu, elektroniniu būdu arba per atstovą (įgaliotinį).
Atsižvelgiant į aplinkybes, pateikiami šie dokumentai:
1. Prašymas - paraiška, kurioje reikia nurodyti duomenis apie save ir bendrai gyvenančius asmenis, jų veiklą, gaunamas pajamas bei kitą paramai gauti būtiną informaciją.
2. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, išskyrus kai prašymas pateikiamas elektroniniu būdu.
3. Pažyma apie priskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį (pažymos forma patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro).
4. Teismo nutartis (sprendimas) ar kitas teismo procesinis dokumentas dėl išlaikymo vaikui (vaikams) priteisimo.
5. Pažyma apie vaiko (vaikų) išlaikymui gaunamas (negaunamas) periodines išmokas (alimentus) arba kitų kompetentingų institucijų dokumentai, patvirtinantys išspręstą (sprendžiamą) vaiko (vaikų) materialinį išlaikymą.
6. Sveikatos priežiūros įstaigos pažyma apie nėštumą, kai likę ne daugiau kaip 70 kalendorinių dienų iki numatomos gimdymo datos.
7. Sveikatos priežiūros įstaigos pažyma apie gydymo stacionare trukmę, nedarbingumo pažymėjimas ar medicininė pažyma.
8. Individualios veiklos, mažosios bendrijos, tikrosios ūkinės bendrijos ar komanditinės ūkinės bendrijos buhalterinės apskaitos dokumentai, patvirtinantys per vertinamą laikotarpį gautas pajamas.
9. Asmens įsigijusio verslo liudijimą, pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalas.
10. Dokumentas (-ai), patvirtinantis turto įsigijimą ar perleidimą.
11. Gyvenamųjų patalpų ar kito nekilnojamojo turto nuomos sutartis, registruota viešajame registre.
12. Pažyma iš kompetentingos įstaigos (Vidaus reikalų ministerijos, Specialiųjų tyrimo tarnybos, Valstybės saugumo departamento, Krašto apsaugos ministerijos, ambasados, konsulinio skyriaus ir kt.) apie gaunamas pareigūnų ir kitų valstybių mokamas pensijas, išmokas.
13. Kompetentingos įstaigos pažyma apie gaunamus dividendus, palūkanas.
14. Socialinės globos įstaigos pažyma apie teikiamas ilgalaikes globos paslaugas.
15. Sutartis (sutartys) su komunalinių paslaugų tiekėjais dėl skolos (-ų) sumokėjimo.
16. Sąskaita už komunalines paslaugas (atsiskaitomoji knygelė).
Pažymos apie pajamas (gautas per 3 praėjusius mėnesius iki mėnesio, nuo kurio skiriama kompensacija arba mėnesio, nuo kurio prašoma skirti. Sprendimas dėl kompensacijos skyrimo priimamas ne vėliau kaip per mėnesį nuo prašymo-paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos.

Dėl kompensacijų skyrimo bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo kreipiasi į seniūnijose dirbančius Socialinės paramos skyriaus specialistus, jeigu šie asmenys savo gyvenamąją vietą yra deklaravę Kauno mieste arba įtraukti į Kauno mieste gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.

Atkreiptinas dėmesys, kad vertinant prašymus dėl kompensacijų laikinai nevertinamas nuosavybės teise turimas turtastačiau apskaičiuojant pajamas yra įskaitomos iš turimo kilnojamo ir nekilnojamo turto gaunamos pajamos (dividendai, palūkanos, žemės, būsto, automobilio ir kito turimo turto nuomos pajamos), todėl gali būti prašoma, kad kompensacijas už būsto šildymą ir karštą vandenį gauti siekiantys asmenys pateiktų dokumentus (duomenis) apie pajamas ir turtą (banko sąskaitų išrašai, nuomos sutartys ir pan.). Pažymėtina, kad, nagrinėjant prašymus dėl kompensacijų, teisės aktų numatytais atvejais gali būti tikrinamos gyvenimo sąlygos, turimas turtas ir užimtumas.

Prašymą galima pateikti šiais būdais:

Atvykus pas Socialinės paramos skyriaus specialistus,  dirbančius seniūnijose. Išankstinė registracija internetu priėmimui pas specialistus: https://registracija-soc.kaunas.lt/#/login

Elektroniniu būdu per Socialinės paramos informacinę sistemą šeimai www.spis.lt

Elektroniniu paštu, adresu: socialines.paramos.skyrius@kaunas.lt – atsiunčiant užpildytą prašymą-paraišką, bei jos formas ir reikiamų dokumentų kopijas, pasirašytą kvalifikuotu elektroniniu parašu.

Registruotu paštu, adresu: Nemuno g. 29, 44295, Kaunas - siunčiant užpildytą prašymą-paraišką, bei jos formas ir reikiamų dokumentų kopijas. Prie prašymo turi būti pridedama asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija.

Seniūnijų adresai:
Aleksoto, Centro, Žaliakalnio - Šv. Gertūdos g. 7, tel. 33 19 61;
Dainavos - V. Krėvės pr. 41 A, tel. 41 22 00;
Eigulių - P. Plechavičiaus g. 9 A, tel. 72 22 23;
Gričiupio - Gričiupio g. 11, tel. 45 13 22;
Panemunės - Pareiškėjai priimami Šančių seniūnijoje (A. Juozapavičiaus pr. 84, tel. 34 04 52).
Petrašiūnų - T. Masiulio g. 10, tel. 37 06 45;
Šančių - A. Juozapavičiaus pr. 72, tel. 34 04 52;
Šilainių - Baltų pr. 53, tel. 24 07 84;
Vilijampolės - A. Stulginskio g. 61, tel. 26 02 48.

Šiuo metu gauti specialistų konsultaciją nurodytais telefonais  gali būti sudėtinga dėl itin didelio besikreipiančiųjų srauto. Dėkojame Jums už supratingumą.

INTERESANTAI PRIIMAMI:

Pirmadienį 8.00 - 12.00 val. -- 13.00 - 17.00 val.
Antradienį 8.00 - 12.00 val. -- 13.00 - 17.00 val.
Trečiadienį 8.00 - 12.00 val. -- 13.00 - 17.00 val.
Penktadienį 8.00 - 12.00 val. -- 13.00 - 15.45 val.

Išsamesnė informacija telefonais: 42 53 53, 24 00 31.

Atnaujinimo data: 2022-09-27
Paslaugos gavėjas: Fizinis asmuo
Suteikimo trukmė: 30 d. d.
Atsakingi
Padalinys Vadovas Vykdytojas
Socialinės paramos skyrius Erika Kačiulienė,
(8 37) 42 30 62, +37069826484
Simona Ožiūnienė,
(8 37) 42 53 53
Įvertinkite šią paslaugą
Vertinimas: 4.50/5. Vertino: 1.
Prašome palaukti...

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.