Užsienio valstybėje įregistruotos ar nutrauktos santuokos įtraukimas į apskaitą

Lietuvos Respublikos piliečiai užsienio valstybės institucijoje įregistravę santuoką arba santuokos nutraukimą, privalo ją įtraukti į apskaitą Lietuvoje civilinės metrikacijos įstaigoje. Užsienio valstybėje įregistruotos arba nutrauktos santuokos civilinės metrikacijos įstaigoje įtraukiamos į apskaitą sudarant santuokos sudarymo arba santuokos nutraukimo įrašą, o jeigu vienas iš sutuoktinių yra miręs, – atkurtą santuokos sudarymo arba santuokos nutraukimo įrašą. Prašymas įtraukti į apskaitą užsienio valstybėje įregistruotą arba nutrauktą santuoką pateikiamas registruotu paštu, per kurjerį, asmeniui atvykus į Kauno miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos poskyrį (Laisvės al. 94, Kaune), per konsulinę įstaigą ar įgaliotą asmenį. Paslaugą galima užsisakyti Metrikacijos ir gyvenamosios vietos deklaravimo informacinėje sistemoje (MGVDIS).

Duomenys apie sutuoktinius į santuokos sudarymo arba nutraukimo įrašą perrašomi iš užsienio valstybės institucijos išduoto dokumento, patvirtinančio santuokos įregistravimą arba nutraukimą. Lietuvos Respublikos piliečių vardai ir pavardės civilinės būklės akto įraše nurodomi, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, reguliuojančiais vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose tvarka. Įtraukiant į apskaitą užsienio valstybių piliečių ir asmenų be pilietybės vardai ir pavardės civilinės būklės aktų įrašuose rašomi juos paraidžiui perrašant lotyniško pagrindo rašmenimis iš asmens tapatybės dokumento ar užsienio valstybės institucijos išduoto atitinkamo dokumento. Įtraukiant į apskaitą užsienio valstybėje įregistruotą santuoką, jos pradžia laikoma užsienio valstybės institucijos išduotame dokumente, patvirtinančiame santuokos įregistravimą, nurodyta data, įtraukiant į apskaitą užsienio valstybėje nutrauktą santuoką – užsienio valstybės institucijos išduotame santuokos nutraukimo užsienio valstybėje procedūros užbaigimą patvirtinančiame dokumente nurodyta data. Jei Gyventojų registre nėra duomenų apie santuoką, kuri buvo nutraukta užsienio valstybėje, šios santuokos nutraukimas į apskaitą įtraukiamas tik po to, kai į apskaitą įtraukiama santuoka, kuri buvo nutraukta užsienio valstybėje.

Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis:
Klientų aptarnavimo ir informavimo skyriaus Civilinės metrikacijos poskyris
Laisvės al. 94,  ,,INTERESANTŲ PRIIMAMASIS“ 6 darbo vieta

dėl santuokos, įregistruotos užsienio valstybėje įtraukimo į apskaitą - tel. +370 37 42 45 61, dėl santuokos nutrauktos užsienio valstybėje įtraukimo į apskaitą - tel. +370 37 32 24 49

Darbo laikas:

Pirmadieniais - ketvirtadieniais - nuo 8:00 iki 17:00 val.

Penktadieniais - nuo 8:00 iki 15:45 val.

Pietų pertrauka  -  nuo 12.00 iki 12:45 val. 

Atnaujinimo data: 2024-02-09
Paslaugos gavėjas: Fizinis asmuo
Suteikimo trukmė: 20 d. d.
Atsakingi
Padalinys Vadovas Vykdytojas
Klientų aptarnavimo ir informavimo skyrius Vaineta Munderzbakienė,
+370 686 07 756
Ilona Žiugždaitė,
+370 37 32 24 49
Gediminas Lukoševičius,
+370 37 32 24 52
Edita Chainauskaitė,
+370 37 42 45 61
Edita Štuikienė,
+370 37 42 45 61
Erika Grudzinskaitė,
+370 37 42 45 61
Gavėjas: Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM
Gavėjo bankas: Swedbank AB
Sąskaitos numeris: LT 24 7300 0101 1239 4300
Įmokos kodas: 52819
Aprašymas:

Įmokos suma: 10 eurų.

(pageidaujant gauti santuokos sudarymo įrašą liudijantį išrašą (arba formą B pagal Konvenciją) arba santuokos nutraukimo įrašą liudijantį išrašą,  papildomai dar turi būti susimokėtas 4,30 EUR valstybės rinkliavos mokestis).

Įmokos kodas: 52819 

Mokėjimo paskirtis: Valstybės rinkliava.

JŪSŲ PATOGUMUI, Klientų aptarnavimo skyriaus Civilinės metrikacijos poskyryje valstybinę rinkliavą galite susimokėti banko kortelėmis.

Kiti paslaugos apmokėjimo būdai:
• Bankų skyriuose;
• AB „Lietuvos paštas" pašto skyriuose;
• Informacinėse „Maxima“ kasose;
• UAB „Perlo paslaugos" terminaluose.
Įmokos kvite privalu nurodyti duomenis asmens, kurio vardu pateiktas prašymas, o ne giminaičio ir (ar) kito asmens duomenis.

Įvertinkite šią paslaugą
Nėra vertinimų.
Prašome palaukti...

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.