INFORMACIJA TRANSPORTO PRIEMONIŲ SAVININKAMS IR NAUDOTOJAMS APIE ADMINISTRACINIO PROTOKOLO SURAŠYMĄ IR BAUDOS SUMOKĖJIMĄ

Informacija teikiama transporto priemonių savininkams ar transporto priemonių naudotojams, kurie gavo pranešimą apie užfiksuotą administracinį nusižengimą.

Transporto priemonės savininkas, radęs ant savo automobilio priekinio stiklo paliktą pranešimą apie užfiksuotą administracinį nusižengimą (toliau – AN), numatytą LR ANK 417 str. 2 d ar 419 str. 1 d., turi teisę (bet neprivalo) susipažinimui su užfiksuoto nusižengimo medžiaga (fotonuotraukomis) bei procesinių veiksmų atlikimui, atvykti į Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių (toliau – Skyrių) adresu A. Juozapavičiaus pr. 72, Kaune, 113 kab.

Darbo laikas:

I-IV – nuo 08.00 iki 16.00 val.

V – nuo 08.00 iki 15.00 val.

Pietų pertrauka nuo 12.00 iki 12.45 val.

Atvykstant į skyrių su savimi būtina turėti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kadangi administracinis nusižengimas buvo užfiksuotas  ne asmens, įtariamo administracinio nusižengimo padarymu,  akivaizdoje todėl vadovaujantis LR ANK 608 str. ir 611 str., 573 str. 1 d., transporto priemonės savininkui, neatvykus pranešime nurodytu rekomenduojamu laiku į Skyrių, AN protokolas  su administraciniu nurodymu jam bus surašytas asmeniui nedalyvaujant  ir siunčiamas transporto priemonės savininkui registruota pašto siunta deklaruotos gyvenamos vietos adresu ar kitu žinomu asmens gyvenamos vietos adresu ar į darbo vietą ar mokymo įstaigą ar į asmens oficialiose valstybės informacinėse sistemose ar registruose nurodytą elektroninio pašto adresą, kurį jis nurodė elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti.

Pranešimas apie asmeniui paskirtą baudą taip pat bus pateiktas ir „Mano VMI“ sistemoje.

Pranešti apie jo transporto priemonę vairavusį asmenį, kuomet transporto priemone naudojasi ne pats automobilio savininkas, transporto priemonės savininkas gali per 30 kalendorinių dienų nuo protokolo išsiuntimo dienos pateikdamas institucijai vairavusio asmens duomenis. Pranešimą pateikti gali atvykdamas į Skyrių arba užsisakydamas paslaugą kaunas.lt svetainėje https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/pranesimas/.

Transporto priemonės naudotojas, vairavęs transporto priemonę ir padaręs administracinį nusižengimą gali asmeniškai atvykti procesinių veiksmų atlikimui (administracinio nusižengimo protokolo surašymui) į Viešosios tvarkos skyrių, jam neatvykus AN protokolas  bus surašomas transporto priemonės savininkui ir pateikiamas anksčiau nurodyta tvarka ir būdais.

Transporto priemonės naudotojas, negalėdamas atvykti į Skyrių, taip pat gali pateikti pranešimą apie tai, kad jis naudojosi transporto priemone nurodydamas savo duomenis. Pranešimą pateikti gali atvykdamas į Skyrių arba užsisakydamas paslaugą kaunas.lt svetainėje https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/pranesimas/

Gavęs AN protokolą su nurodymu transporto priemonės savininkas ar naudotojas turi galimybę sumokėti administraciniu nurodymu jam siūlomą sumokėti baudą iki  nurodyme nustatytos datos. Iki administraciniame nurodyme numatytos datos nesumokėjus baudos, administracinis nurodymas  bus laikomas negaliojančiu, o AN protokolas bus perduotas pareigūnui, įgaliotam nagrinėti administracinę bylą  ne teismo tvarka ir protokole nurodytu laiku priimti šioje byloje nutarimą.

Baudos mokėjimo būdai:

  • Mokėjimas bankiniu pavedimu. Mokant šiuo būdu mokėjimo nurodyme būtina įrašyti: - įmokos gavėją - Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos

- įmokos kodą – 1001;

-„unikalaus mokėjimo kodo“ laukelyje – bylos ROIK numerį, kuris nurodytas AN protokolo viršutiniame kairiajame lapo kampe (neužpildžius šio lauko ir neįrašius ROIK numerio įmoka nebus užskaityta, nes tik nurodžius ROIK numerį VMI sužino kokia konkreti bauda apmokama tuo pavedimu);

- laisvo teksto „mokėjimo paskirties“ laukelis nepildomas.

- Mokėjimas brūkšninio kodo pagalba. Mokant šiuo būdu bauda apmokama visuose įmokų surinkimo paslaugas teikiančiuose asmenyse – terminale „Perlas“, „Maxima“ kasose, Lietuvos Pašto skyriuose ir kt. Įmoka atliekama nuskaitant brūkšninį mokėjimo kodą, esantį AN protokolo lapo apačioje.

- „Mano VMI“ sistemoje. Asmuo, padaręs pažeidimą ir esantis Mano VMI vartotoju, VMI portalo Mano VMI elektroninės Mokesčių mokėtojo kortelės dalyje Administracinės baudos gali peržiūrėti jam skirtas AN baudas, jų apmokėjimo terminus ir būklę. AN baudas apmokėti galima elektroniniu būdu, prisijungus prie VMI portalo Mano VMI ir pasirinkus paslaugą Mokėjimo vykdymas arba parengus mokėjimo pavedimo dokumentą, jį atsispausdinus ir pagal jį apmokant kitu patogiausiu būdu. Plačiau apie tai https://www.vmi.lt/cms/baudos

 

Atnaujinimo data: 2020-03-09
Paslaugos gavėjas: Fiziniai ir Juridiniai asmenys
Suteikimo trukmė: 1 d. d.
Atsakingi
Padalinys Vadovas Vykdytojas
Viešosios tvarkos skyrius Kristina Liaugminienė,
+370 37 20 08 56
Audronė Ambrulienė,
+370 37 22 25 30
Įvertinkite šią paslaugą
Nėra vertinimų.
Prašome palaukti...

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.