Prašymų pripažinti nukentėjusio asmens teisinį statusą priėmimas ir pažymėjimų išdavimas

Asmenų, nukentėjusių nuo 1939-1990 m. okupacijų, teisinio statuso pažymėjimų išdavimą bei apskaitą vykdo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras(toliau – LGGRT centras). LGGRT centro generalinio direktoriaus įsakymu pripažįstamas atitinkamas teisinis statusas ir išduodamas pažymėjimas šiems asmenims:
- politiniams kaliniams ir jiems prilygintiems asmenims;
- tremtiniams ir jiems prilygintiems asmenims;
- perkeltiesiems asmenims;
- kitiems represuotiesiems asmenims;  - buvusiems beglobiais vaikams;  - kitiems nuo okupacijų nukentėjusiems asmenims.

Asmuo turi pateikti:
- rašytinį prašymą pripažinti jam teisinį statusą;
- asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
- užpildytą asmens anketą;
- pažymėjimus apie nuteisimo, įkalinimo, ištrėmimo ar kitokio laisvės apribojimo laiką arbą jų kopijas;
- kitus dokumentus, kurių pagrindu gali būti pripažintas teisinis statusas, arba jų kopijas (šie dokumentai pateikiami tik tuo atveju, jeigu šiuose dokumentuose nurodytų duomenų nėra LR gyventojų registre, kituose valstybės, žinybiniuose registruose, valstybės informacinėse sistemose arba valstybės archyvuose);
- darbo knygelės visų puslapių su įrašais kopijas;
- 2 fotonuotraukas (3,5 x 4,5 cm).

Praradus nukentėjusio asmens teisinio statuso pažymėjimą per 30 dienų reikia informuoti LGGRT centrą, kuris per 1 darbo dieną nuo informacijos apie šį faktą gavimo savo interneto svetainėje paskelbia apie pažymėjimo negaliojimo faktą.
Norėdamas gauti naują pažymėjimą vietoj prarastojo asmuo turi pateikti:
- prašymą išduoti naują pažymėjimą;
- asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
- 1 fotonuotrauką (3,5 x 4,5 cm).

Asmenų prašymai gali būti pateikiami tiesiogiai asmeniui nuvykus į LGGRT centrą Gedimino pr. 40 Vilnius, paštu ar elektroninėmis priemonėmis.
Taip pat prašymas dėl nukentėjusio asmens teisinio statuso pripažinimo gali būti pateikiamas ir atvykus į Kauno m. savivaldybės administracijos Klientų aptarnavimo ir informavimo skyrių. Prašymai priimami (persiunčiami LGGRT centrui)  ir atsakymai išduodami  4-ojoje darbo vietoje. Apie parengtus pažymėjimus pareiškėjai yra informuojami telefonu. Pažymėjimai išduodami pateikus asmens tapatybės dokumentą.

Interesantų aptarnavimo vietų kontaktai ir aptarnaujami padaliniai

Tikslesnės informacijos teiraukitės tel. 20 72 93.

Atnaujinimo data: 2023-01-24
Paslaugos gavėjas: Fiziniai ir Juridiniai asmenys
Suteikimo trukmė: 60 d. d.
Atsakingi
Padalinys Vadovas Vykdytojas
Klientų aptarnavimo ir informavimo skyrius Agnė Augonė,
+370 682 13 525
Daiva Kišonienė,
+370 37 20 72 93
Įvertinkite šią paslaugą

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.